Новини

new

Обіг земель сільськогосподарського призначення в селозберігаючій моделі аграрного устрою України

Нещодавно у Національному науковому центрі "Інститут аграрної економіки" Жуком В.М. видано доповідь: "Обіг земель сільськогосподарського призначення в селозберігаючій моделі аграрного устрою України".

У доповіді висвітлені світоглядні, філософські та економіко-теоретичні підходи до питань власності на землі сільськогосподарського призначення та їх обігу.

Розглянуті наслідки земельної реформи та запровадження ринку землі за агрохолдингової та селозберігаючої моделей аграрного устрою.

Розкрито ефективність системного та синергетичного посилення результативності земельної реформи та ринку землі за рахунок адміністративно-територіальної, податкової, соціальної та інформаційної реформ.

Запропоновані нормативно-правові положення щодо базових передумов запровадження та функціонування проселянського та селозберігаючого обігу земель.

Ця доповідь вмотивована необхідністю: зняття політичної та громадянської напруги навколо питань дії мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення; розкриття механізму передачі та капіталізації місцевих ресурсів для розвитку сільських територій; формування парадигми (національної ідеї) Українозбереження у глобальному світі.

Доповідь призначається для тих, кому небайдужі Україна, українські землі, наші села та селяни.

До списку доповідей