Новини

new

Вітаємо з ювілеєм Жука Валерія Миколайовича!

13 травня 2017 року  свій ювілей відзначив відомий вчений у галузі бухгалтерського обліку і фінансів, доктор економічних наук, професор, академік НААН України - Валерій Миколайович Жук.

Народився Валерій Миколайович 13 травня 1962 році в м. Калуш Івано-Франківської області. У 1983 році після закінчення навчання в Українській сільськогосподарській академії (м. Київ) працював заступником головного бухгалтера, головним бухгалтером, начальником планово-облікового відділу в колгоспах Хмельниччини. Як і більшість чоловіків в той час пройшов службу в лавах Радянської Армії.

У 1992 році В.М. Жук здобув звання кандидата економічних наук, захистивши дисертацію на тему «Організація обліку при орендних і кооперативних відносинах в аграрному секторі АПК» в Українському науково-дослідного інституті економіки і організації сільського господарства ім. О.Г. Шліхтера.

Подальший життєвий і творчий шлях ювіляра пов'язаний з Інститутом аграрної економіки, в стінах якого працював науковим та старшим науковим співробітником, завідувачем відділу методології обліку та аудиту.

У 2010 році захистив докторську дисертацію на тему «Розвиток бухгалтерського обліку в аграрному секторі економіки: теорія, методологія, практика», здобув вчене звання професора, був обраний членом-кореспондентом Національної академії аграрних наук України. 

У 2011 році обраний академіком-секретарем відділення аграрної економіки і продовольства, а в 2014 році -  віце-президентом Національної академії аграрних наук України. У 2016 році обраний академіком НААН за спеціальністю «Облік і оподаткування».

В.М. Жук - фундатор вітчизняних досліджень з питань інституціональної теорії бухгалтерського обліку, адаптування до національних потреб Міжнародних стандартів фінансової звітності і статистики, запровадження аудиторського обслуговування аграрної галузі; автор селозберігаючої моделі аграрного устрою України, селоцентричної парадигми оподаткування підприємництва. Його наукові розробки знайшли практичне застосування при підготовці законопроектів, концепцій та 43 методичних рекомендацій. Творчий доробок вченого налічує понад 280 наукових праць. Під його керівництвом підготовлено 14 кандидатів економічних наук та 2 доктори економічних наук.

Валерій Миколайович протягом багатьох років є членом спеціалізованих вчених рад ННЦ «Інститут аграрної економіки» та НУБіП України. Ним зорганізовано діяльність Федерації аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК України, Інституту обліку і фінансів, який входить до сфери наукової координації НААН, видавництва фахового науково-виробничого журналу «Облік і фінанси АПК» (сьогодні "Облік і фінанси").

Результати наукової та професійної діяльності ювіляра були відзначені почесними грамотами Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів і Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Шановний Валерій Миколайович, щиро вітаємо Вас з ювілеєм! Міцного здоров’я на довгі роки життя, родинного щастя та благополуччя. Хай невичерпна творча енергія, бадьорість і оптимізм ведуть Вас до ще більших наукових і професійних звершень!

З повагою, виконавча дирекція
Федерації аудиторів, бухгалтерів та фінансистів АПК України
та колектив редакції науково-виробничого журналу "Облік і фінанси АПК"